Rewitalizacja obszaru NDK

Rewitalizacja obszaru NDK

Po latach oczekiwań i egzystencji w budynku o którym z coraz bardziej zaciśniętym gardłem mawialiśmy „dom”, przyszła wspaniała dla nas wszystkich wiadomość. Nowosolski Dom Kultury będzie rewitalizowany.

8 kwietnia 2014 r. Zarząd Województwa Lubuskiego przyjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektów w ramach działania 4.3 LRPO. Projekt NDK zajął na liście rankingowej jedną z najwyżej ocenionych pozycji.

W ramach rewitalizacji przewiduje się:
- zmianę elewacji budynku,
- przebudowę sali widowiskowej wraz z aranżacją jej wnętrza i zakupem 239 foteli kinowych,
- dobudowę obiektu z przeznaczeniem na salę konferencyjno-usługową (80 miejsc),
- wymianę wszystkich sieci od kanalizacyjnej po elektryczną,
- zakup wyposażenia.

Po rewitalizacji wszystkie części budynku, funkcjonujące obecnie jako niezależne, zostaną połączone wewnętrzną komunikacją. Projekt obejmuje również budowę monitoringu i instalacji przeciwwłamaniowych, systemów alarmowych oraz zagospodarowanie terenu.

Dzięki decyzji Zarządu Województwa Lubuskiego udało się zwiększyć kwotę środków przeznaczonych na dofinansowanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych w ramach konkursu. Nowej Soli udało się pozyskać w ramach pieniędzy unijnych oraz budżetu państwa ponad 7 milionów na realizację inwestycji, której koszt przewidziany jest na ponad 8 milionów złotych (kwoty netto).

Oprócz NDK, bardzo ważnym i niezwykle atrakcyjnym projektem  jest przebudowa kina Wenus w Zielonej Górze na Centrum Nauki Keplera w którym będzie planetarium. Wśród dofinansowanych projektów jest także Zamek w Kożuchowie, renowacja Ratusza w Sulechowie oraz rewitalizacja zabytkowego obiektu biblioteki w Gorzowie Wielkopolskim.

>> Udało się! Miliony na rewitalizacje 

>> Będzie remont Nowosolskiego Domu Kultury

>> Lista projektów dofinansowanych w ramach konkursu zamkniętego Nr LRPO/4.3/1/2013