Jesteśmy na
Tel. +48 68 387 90 15


06.02 o godz. 18:30
07.02 o godz. 18:30

Kino Europa
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49
67-100 Nowa Sól

Gatunek: Komedia, Dramat, Biograficzny
Czas trwania: 151 minut
Kategoria wiekowa: 18+
Wersja: napisy

Oni

4.0

Kiedy polityka przypomina niekończącą się imprezę, społeczeństwo pewnego dnia obudzi się z kacem. Porównywany do „Wilka z Wall Street” najnowszy film Paolo Sorrentino (Oscar za „Wielkie piękno”) porywa widzów w sam środek politycznego „bunga bunga”, gdzie cynicy na koksie i botoksie tworzą dwór króla populistów, prowadzącego swój kraj do upadku. Inspirowany burzliwą, pełną obyczajowych skandali biografią byłego premiera Włoch, milionera, potentata medialnego i hedonisty Silvio Berlusconiego, komediodramat „Oni” jest opowieścią o pożądaniu: władzy, pieniędzy, młodości.

W tym drapieżnym, mistrzowsko balansującym na cienkim ostrzu groteski filmie, widzowie znajdą wszystko to, z czym dziś mierzy się Zachód: bezczelne kłamstwa polityków, erupcję seksizmu, czy narodziny nowych oligarchów, zbijających majątki na zamówieniach publicznych. Paolo Sorrentino nie ma złudzeń: za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.


Film „Oni”, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów, rewelacyjnie przenosi na ekran krzykliwy styl populistycznej władzy. Ale ta polityczna satyra ma też zaskakująco kameralne, intymne momenty, które pozwalają w głównym bohaterze dostrzec nie tylko wulgarnego manipulatora, ale też zagubionego starca w rozpaczliwym wyścigu z czasem. Wszystkie sprzeczności drzemiące w Berlusconim pogodził na ekranie fenomenalny Toni Servillo, ukochany aktor Sorrentino. W wyboistej podróży na salony władzy towarzyszy mu między innymi ona – Kasia Smutniak („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Polka, która została gwiazdą włoskiego kina. 


Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Bilety:

bilet normalny 16 zł
bilet ulgowy 13 zł (bilety ulgowe przysługują osobom uczącym się do 25 roku życia, emerytom i rencistom)

Bilety do nabycia online, w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00) oraz pół godziny przed seansem.

Regulamin kina Europa

Zwiastuny
Więcej Kultury z Naszym NEWSLETTERem
Bądź z nami w kontakcie! Mamy dla Ciebie informacje.
Musisz wypełnić to pole!Patroni
Teatr Polska
Instytut Teatralny
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nowa Sól - Miasto na fali
Tygodnik Krąg

©2013-2019 Nowosolski dom kultury. Wszelkie prawa zastrzeżone.

| made by nfinity.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda