Jesteśmy na
Tel. +48 68 387 90 15


17.09 o godz. 19.00

Kino Europa
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49
67-100 Nowa Sól

Gatunek: koncert
Czas trwania: 50 minut

Klęska. Walka. Chwała

4.0

Z okazji 80. rocznicy ataku Związku Sowieckiego na Polskę zapraszamy na muzyczną opowieść o waleczności naszych przodków. „Klęska – Walka – Chwała” to unikalna kompozycja słowno-muzyczna oddająca szacunek i hołd naszym dziadkom, którzy ginęli w imię naszej wolności. Widowisko składa się z trzech tytułowych części. Całość jest ułożona chronologicznie, a teksty piosenek współgrają z muzyką, oddając klimat wojennych czasów. Na początku przenosimy się do pierwszych dni września w Zatoce Gdańskiej. Finał koncertu to zakończenie wojny w 1945 r.

Za słowa odpowiada dr Ewa Lukas-Janowska, historyk sztuki. Za muzykę Jakub Kotowski, kompozytor i koncertmistrz zielonogórskiej filharmonii. Ich wspólne dzieło zagra żagańska Orkiestra Wojskowa pod batutą Adama Dudzika. Wesprą ich soliści, Monika Jóźwik i Szymon Rzeszowski. Narratorem będzie Grzegorz Bugaj.

– Oni zrobili to wszystko nie dla siebie. Ale dla przyszłości, w której my żyjemy. Na historię należy szeroko spojrzeć. Nie przez pryzmat polityki, ta tylko niszczy nasz pogląd na przeszłość. Dziś zapominamy o szacunku do minionych lat. Do ludzi, dzięki którym jesteśmy wolni. Przestajemy właściwie rozumieć słowa takie jak „Bóg. Honor. Ojczyzna” – tłumaczą Ewa Janowska i Jakub Kotowski.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie NDK

Bilety:

Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00) oraz pół godziny przed koncertem.

Regulamin kina Europa i sali widowiskowej

Galeria
Więcej Kultury z Naszym NEWSLETTERem
Bądź z nami w kontakcie! Mamy dla Ciebie informacje.
Musisz wypełnić to pole!Patroni
Teatr Polska
Instytut Teatralny
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nowa Sól - Miasto na fali
Tygodnik Krąg

©2013-2019 Nowosolski dom kultury. Wszelkie prawa zastrzeżone.

| made by nfinity.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda