Jesteśmy na
Tel. +48 68 387 90 15


11.05 o godz. 11.00 - 18.00
12.05 o godz. 11.00 - 18.00

Nowosolski Dom Kultury
ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49
67-100 Nowa Sól

Festiwal dawnych komputerów i gier

4.0

Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania.


W tym roku ekspozycja będzie jeszcze większa! Komputery i konsole będą wystawione w 2 salach.


Formuła Festiwalu zostanie także rozszerzona o turnieje i konkursy, w których odwiedzający będą mogli wygrać nagrody oraz zyskać sławę najlepszych retro-graczy (sponsorem nagród rzeczowych jest firma Jost Polska z siedzibą w Nowej Soli). Gry, w których będzie można się zmierzyć w turniejach i konkursach to między innymi Super Mario Bros., Mario Kart 64, Tetris, River Raid.


Oprócz możliwości pogrania na klasycznych komputerach i konsolach, w sobotę odbędzie się prezentacja dem, czyli programów łączących muzykę oraz grafikę, będących swoistą reprezentacją kunsztu programistów, muzyków i grafików komputerowych.


Wspiera nas Jost Polska.

Patronat medialny sprawuje Tygodnik Krąg.

Bilety:

Wstęp wolny!

Zwiastuny
Więcej Kultury z Naszym NEWSLETTERem
Bądź z nami w kontakcie! Mamy dla Ciebie informacje.
Musisz wypełnić to pole!Patroni
Teatr Polska
Instytut Teatralny
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nowa Sól - Miasto na fali
Tygodnik Krąg

©2013-2019 Nowosolski dom kultury. Wszelkie prawa zastrzeżone.

| made by nfinity.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda